UZMANLAR YIKIM

YIKIM HİZMETLERİ

UZMANLAR BİNA YIKIM ÜCRETLERİ

İSTANBUL YIKIM FİYATLARI NE KADAR? BİNA YIKIM ÜCRETLERİ NEYE GÖRE BELİRLENİYOR? BİNA YIKIM HAFRİYAT ATIM FİYAT ARALIĞI?

Ülkemizde ve İstanbul'da inşaat sektörü gerektiğince geniş bir yatırıma ve alana sahiptir. Genellikle yapım işlerinin, süratli büyümesi ve en büyük ekonomik gelir kapılarından biri olması ilgi çeken bir özelliğidir. Yapım işlerindeki iş kalemlerinin çoklığı, yıkım işlerinde ve geri dönüşümde yoktur. Ülkemizde son on senea kadar öncelik yapım işlerine verilmiştir. Son on sene ortamında dönüştürme hedefi ile yıkım prosedürüne verdiği ehemmiyet artmıştır. İnşaat yapım fiyatlarının yüksek olması bina yıkım işleri fiyatı ile ilgili sorular barındırıyor. İnşaat yapım prosedürünin tersine yıkım prosedürü daha ekonomiktir. Bunun en büyük sebebi vakit bakımından daha kısa sürede bitmesi ve iş kuvveti tasarrufudur. Yıkım fiyatları ücretleri ve maliyetleri.

Bina yıkım işleri fiyatı net bir fiyat aralığı yoktur. Genel hatları ile yıkım fiyatını etkileyen birkaç etken yer alır bu etkenler bina yıkımında çıkan genel giderlerdir. Sökümden çıkacak değerlendirilecek malzeme miktarı, İdari izin maliyeti, Yıkımdan çıkacak hurda miktarı, Komşu binalara ve insan yoğunluğuna yakınlığı, Enkaz taşıma maliyeti. (Binanın büyüklüğü, olduğu yer, kaç katlı olduğu, nasıl yıkılması gerektiği, molozunun büyüklüğü) Her bina yıkımında bu prosedürlerin yapılması ile maliyeti çıkar. Diğer etkileyen konu binanın metrekaresi, konumu, dayanaklığı binayı etkiyen etkenlerdir. Binanın patlayıcı ile kılması ise maliyeti etkileyen diğer konulardan biridir.

BİNA ENKAZ YARIŞTIRMA VE HAFRİYAT MOLOZU DÖKÜM YERİNE TAŞINMASI

Bina yıkım işleri fiyatları etkileyen diğer bir konu ise enkazlarını temizlenmesidir. Binanın yıkım prosedüründen sonra meydana çıkan atıkların yönetmelik dahilinde atılması gerektirmektedir. Belediyelerin tespit ettiği konularda atık maddeler ayrışılmalı ve zararlarına göre imha yöntemleri uygulanmalıdır. Bu atıklar geri dönüşüme ait ise geri dönüşüm noktalarının kurulması gerekir. Hem de atıkların taşınması ve dökülmesi amacıyla lüzumlu izinlerinde alınması gerekir. Atık maddeler bir yerden diğer bir yere nakledilirken, nakledilecek yer, döküm yeri ve yol amacıyla izin alınması gerekir.

Çevreye ve insan sağlığına zarar verecek atıkların doğru şekilde enkaza dönüştürülmelidir. Bu prosedürlerin izin alınarak meşru olarak yapılması gerekir. Bina yıkım işleri fiyatı ekonomik olmasına karşın çok idari prosedür gerektirir. Yapı yıkımı yalnızca bina yıkımdan ibaret değildir. Bu prosedürler profesyonel bir firma ile kolaylıkla ve süratli bir şekilde yapılması mümkündür. Bundan ötürü yıkım işleri firmasının seçiminde, profesyonel ekibe sahip olması belirleyicidir. Bina yıkım firması seçerken eskiden oluşturulan projeler incelenmelidir.

EN UYGUN UZMANLAR BİNA YIKIM ÜCRETLERİ UZMANLAR EV YIKIM ÜCRETLERİ UZMANLAR FABRİKA YIKIM ÜCRETLERİ UZMANLAR YIKIM FİYATLARI FİRMAMIZDA.